Занимливости

Интересни факти за планината Рашмор во САД

Интересни факти - Работник
255views

Еден од најпознатите споменици на светот денеска можеби воопшто не би изгледал вака доколку работите се одвивале по план.

Заедно со Статуата на слободата и Белата куќа, планината Рашмор станала еден од најпрепознатливите симболи во САД, пишува Инсајдер.