- Advertisement -
Магазин

И на новогодишната ноќ немаат мира: Нов земјотрес во Хрватска – 128. по ред!

И на новогодишната ноќ немаат мира - Работник
563views

Во последните 64 часа во Хрватска се почувствуваа 128 земјотреси, пренесува ЕМСЦ.

Треба да се нагласи дека ова се само земјотреси што се почувствуваа затоа што всушност имаше повеќе земјотреси во Хрватска, но не сите беа почувствувани.

Последната беше со јачина од 1,6 степени по Рихтер со епицентар на 27 километри јужно од Загреб, објави ЕМСЦ.