- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Каевски: Со сетот мерки оваа влада спаси голем број на работни места

175views

Со голем дел од мерките спасивме голем број на  работни места со овие мерки оваа влада се покажа дека е сервисна на нашите граѓани.Сега се креира и четвртиот сет се со цел колку што можеме им помогнеме на граѓаните, изјави Дарко Каевски од СДСМ во вчерашната емисија “Само вистина” на Канал 5.

Воедно тој кој својот соговрник Владимир Нелоски упати критика дека ВМРО ДПМНЕ се уште не ја има научено лекцијата и е опозиција без став и за тоа од граѓаните добиле црвен картон.