- Advertisement -
ЕкономијаСветСветот на работникот

Катар ервејз подарува 100.000 билети за медицински работници од светот

Катар ервејз подарува - Работник
213views

Катар ервејз им подарува 100.000 бесплатни авионски билети на сите медицински работници ширум светот во знак на благодарност за нивните херојски напори за време на ситуацијата, објави денеска компанијата.

Билетите ќе бидат достапни за резервација од утре – Меѓународниот ден на медицинските сестри / техничари. Со тој потег компанијата им се заблагодарува за она како што се наведува – херојски чин на посветеност од страна на медицински професионалци ширум светот.

Повеќе прочитајте на Скопје24.мк

Advertisement
Advertisement