Занимливости

Колку калории содржи пивото? Дали навистина се добива стомак од него?

Колку калории - Работник
273views

Пивoтo е омилен пијалок на многумина, особено на мажите, а ние ви откриваме колку калории има во него, особено поради постојаните полемики околу пивскиот cтoмaк.

Едно пивo колку и да звучи невеојатно има помалку калории од кафе со шеќер и млеко.

Пивoтo има 43-45 калории во 100 милилитри.

Извор: Инфомакс