ЕкономијаСветСветот на работникот

Колку „Amazon“ им плаќа на работниците за да дадат отказ?

154views

Amazon“ има решение за работниците кои повеќе не сакаат да работат во таа компанија – им плаќа да си заминат, пренесува CNBC.

Еднаш годишно, „Amazon“ им нуди на вработените во дистрибутивните центри максимум 5000 долари за да ја напуштат компанијата, пишува Стандард.

Целосниот текст прочитајте го тука