- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Компанијата „Магна“ потврди инвестиција во државава

Компанијата „Магна“ - Работник
735views

Компанијата за производство на ретровизори и огледала за автомобилската индустрија, „Магна“ ја потврди својата инвестиција и таа ќе биде предмет на одлука во следниот период, информира денеска на прес-конференција вицепремиерот за економски прашања во заминување Кочо Анѓушев. „Магна“ моментно регистрира фирма во државава, а останатите детали за инвестицијата ќе бидат соопштени дополнително, пишува фронтлајн.

Компанијата „Магна“ – Работник

 

Целосниот текст прочитајте го тука