- Advertisement -
Правда

Костов: Имало само вербален конфликт, а не физички напад

Костов: Имало само вербален конфликт, а не физички напад - Работник
471views

Директорот на болницата “8-ми Септември”, Христијан Костов, негираше дека во текот на ноќта имало физички напад врз вработените во болницата, од страна на роднини на пациент кој починал на одделението за интензивна нега.

Според него, се случил само вербален конфликт меѓу роднините на починатиот и дежурната екипа на одделението за интензивна нега.

Според Костов, пациентот бил на 67-годишна возраст, кој бил примен истиот ден околу 14 часот. Иако била спроведена потребната дијагностика и третман, тој починал заради тешката здравствена состоја во која се наоѓал, објави Телма.

Целосниот текст прочитајте го тука