- Advertisement -
Занимливости

Креативни идеи: Внесете ја природата на вашата тераса

544views

Со доаѓањето на пролетта и убавото време, се почесто сакаме да сме во природа, но состојбата во која се наоѓаме со Коронавирусот не ни дава можности за да отидеме да прошетаме, па затоа еве од нас неколку предлози како може да ја внесете природата во вашиот секојдневен простор и да уживате во домот и терасата , со неколку растенија, цвеќиња и сончевите зраци со убаво кафе, доручек или вечера и некој здрав цеден сок од различни овошки.

Advertisement

Потурдете се да ја уредите вашата тераса во духот на природата нека биде тоа место каде ќе се релаксирате и ќе се полните со енергија.Еве неколку идеи.

Advertisement

 

 

Advertisement