- Advertisement -
Правда

Кривична пријава поради истекувањето на солна киселина: Фирмата работела без дозвола

229views

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов најави дека ќе биде поднесена кривична пријава против фирмата сопственик на цистерната од која синоќа истече солна киселина во близина на фабриката МЗТ во Општина Гази Баба.

Шилегов наведе дека фирмата работела без дозвола и го повика Јавното обвинителство сериозно да ја сфати состојбата со животната средина и да почне соодветно да постапува по вакви и слични пријави, пренесе Курир.

Advertisement

Целосниот тек‍ст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement