- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Минималната плата ќе се зголеми, но висината сеуште не е утврдена вели Бектеши

Минималната плата - Работник
571views

Од секторот за односи со јавноста на Владата, до медиумите испратија пишана изјава на министерот за економија Крешник Бектеши со која се појаснува неговата изјава пренесена од ТВ21 во која беше кажано дека тој кажал дека минималната плата ќе се покачи на 15.500 денари, пишува Либертас.

Целосниот текст можете да го прочитате тука

Advertisement

Advertisement