- Advertisement -
МакедонијаПравдаСиндикат

Министерството за одбрана упати апел до Ајтов да не го меша во нарушените односи со другите синдикати

Министерството за одбрана упатува апел до Ајтов да не го меша во нарушените односи со другите синдикати - Работник
481views

Министерството за одбрана во реакција по повод денешната прес конференција на претседателот на Синдикатот на одбраната и безбедноста го повика Ристо Ајтов да не го меша министерството во препукувањата и неговите нарушен односи со членовите на Синдикатот и другите синдикати и да не очекува дека министерката Радмила Шекеринска ќе ги прекршува законите заради неговите интереси, пишува Независен.

Целиот текст можете да го прочитате тука

Advertisement

 

Advertisement
Advertisement