- Advertisement -
Занимливости

Наместо за реклама, Кока кола ќе даде 120 милиони долари за борба против корона вирусот

289views

Гигантот Кока кола одлучи од 1 април да ја прекине рекламата на своите производи на неодредено време.

Средствата во износ од 120 милиони долари ќе бидат пренасочени за борбата против пандемијата од корона вирусот.

Advertisement

Мерката ќе се однесува на целиот свет, а не само на САД.

Advertisement

Advertisement
Advertisement