- Advertisement -
НовостиПравдаСветСветот на работникот

Најмалку 16 рудари загинаа во сообраќајна несреќа во Мексико

Најмалку 16 рудари загинаа - Работник
103views

Најмалку шеснаесет лица загинаа, а 14 се повредени по директен судир меѓу автобус и комбе во близина на северозападниот мексикански град Каборка.

Несреќата се случила синоќа во близина на рудникот за злато Ноче Буена и двете возила превезувале работници во рудникот, соопшти јавниот обвинител на Сонора.

Advertisement

Сите 16 загинати патувале со комбето. 

Advertisement
Advertisement