Занимливости

Најпребаруваните работи на Гугл за 2019-та

280views

„И оваа година потрага по херои, суперхерои и секојдневни херои се пребарувале ширум светот…“

Гугл ја објави листата на најчесто пребарувани поими во 2019-та година.

Ова е листата на најпребарувани поими на светот по категории.

Најчесто пребарувани во светот:

1. Копа Америка;
2. Нотр Дам;
3. Светско првенство во крикет;
4. Ураганот Доријан;
5. Светско првенство во рагби.

Најпребарувани луѓе:

1. Антонио Браун ;
2. Нејмар;
3. Џејмс Чарлс;
4. Џуси Смолет;
5. Кевин Харт.