ЗанимливостиМакедонија

На булеварот Србија семафорите на тастер

На булеварот Србија семафорите на тастер - Работник
219views

На булевар Србија на пешачкиот премин во близина на Полициската станица Ново Лисиче денеска ќе биде пуштен во употреба првиот тастер со кој пешаците ќе можат да го активираат вклучувањето зелено светло и со тоа побезбедно да го поминат пешачкиот премин, пишува Скопјеинфо.

Целосниот текст прочитајте го тука