- Advertisement -
СветСиндикат

На денешните протести во Франција над 1,8 милиони демонстранти, тврдат синдикатите

На денешните протести во Франција над 1,8 милиони демонстранти, тврдат синдикатите-Работник
255views

Француското Министерство за внатрешни работи тврди дека на денешните протести имало 615.000 демонстранти ширум Франција против реформата на пензискиот систем, додека синдикатите тврдат дека имало 1,8 милиони, јавува дописникот на МИА.

Целосниот текст можете да го прочитате тука