- Advertisement -
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Независниот синдикат на полицијата на протест, бараат повисоки плати

Независниот синдикат на полицијата - Работник
417views

Независниот синдикат на полицијата (НСП) денеска одржа протест пред Владата на кој побара да биде признаен за репрезентативен синдикат во полицијата, признавање на новиот колективен договор во МВР и Шумската полиција, подобри услови за работа и покачување на платите за 25 проценти во сите сегменти од полицијата, редовната, шумската полиција, затворската и во судската полиција, пренесе Фокус, пишува Курир.

Целосниот текст прочитајте го тука