- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Нема финансии за младите лекари кои што се обврзани да ја поминат праксата од 6 месеци

Лазаров: Да се платат 24 часовните дежурства - Работник
178views

Нема финансии за младите лекари кои што се обврзани да ја поминат праксата од 6 месеци за да можат да конкурираат за специјализација.

-Пари за џипови има директорот на Здравствен дом има, но за младите надежни лекари нема…Ова ли е стратегијата на Филипче и Исјановски? Вака ли ќе не мотивираат и задржат во државава, коментираат револтирано младите лекари, пишува Курир.

Advertisement

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement