Занимливости

Не напушти Делфина: Почина Неда Арнериќ

Не напушти Делфина - Работник
304views

По кратко боледување почина една од најпознатите актерки во поранешна Југославија Неда Арнериќ. Во Македонија е најпозната по улогата во филмот „Исправи се Делфина“ посветен на препливувањето на Ла Манш од страна на нашата маратонка Атина Бојаџи.

Неда имаше тежок период во животот по смртта на нејзиниот сопруг, а пред неколку години се обиде и да си го одземе животот. Имаше 67 години.

Извор: Лидер