Наука

Оваа пештера ги крие најстарите цртежи: Научниците во карпите откриле богатство старо 44.000 години

210views

Пештерската слика пронајдена на индонезискиот остров Сулавеси би можела да биде најстариот познат сликовен запис, велат австралиските и индонезиските научници, пишува Точка.

Целосниот текст прочитајте го тука