- Advertisement -
ЗанимливостиМагазин

Овака изгледа тунелот на Елон Маск во Лас Вегас ( ВИДЕО)

111views

Компанијата „Boring“ која е во сопственост на милијардерот Илон Маск, објави снимка од завршениот тунел во Лас Вегас, кој ги спојува двата краја на саемскиот простор. Саемот на електроника во Лас Вегас воедно неколку години е најголемата манифестација од овој вид во светот, позната и под кратенката CES(Consumer Electronic Show).

Видеото подоле прикажува моќно озвучување и осветлување кое е синхронизирано во ритам со електронската музика.