- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Од планираните 94 милиони денари поддршка за авиокомпаниите, досега исплатени 21 милион

144views

Од планираните 94 милиони денари финансиска поддршка за авиокомпаниите, досега се исплатени 21 милион или 22 процента, соопшти денеска министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески.

Сугарески на прес-конференција во Владата рече дека договорот со „Визер“ моментно е во мирување заради настаната состојба и откажувањето на сите летови од домашните аеродроми.

Advertisement
Advertisement