ПравдаСветСветот на работникот

ОН: Поморскиот и воздухопловниот персонал да се означи како клучен

93views

Агенциите за поморство, труд и воздухопловство на Обединетите нации денеска повикаа на итна акција за оквалификување на поморскиот и авијацискиот персонал како клучни работници.

Во заедничката изјава, тие велат дека поради патните ограничувања екипажи остануваат заробени во целиот свет, јави Би Би Си.

Повеќе прочитајте на 24инфо.мк