- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Османи бара да се вработуваат „ковид координатори“ во компаниите и државните институции

262views

Вицепремиерот Бујар Османи смета дека приватните компании, но и државни институции треба да отворат нова работна позиција, наречена, „ковид координатор“.

Вработениот на оваа позиција ќе треба да ги спроведува протоколите за заштита од коронавирусот и нема да има други работни задачи.

Повеќе прочитајте на република.мк