- Advertisement -
ЗанимливостиМагазинНовости

Повторно земјотреси во Хрватска!

Повторно земјотреси во Хрватска! - Работник
308views

Не толку мирна вечер за Хрватите, регистрирани се два помали земјотреси после полноќ оваа вечер.

Првиот земјотрес е регистриран на 15 километри западно од Петриња.

Потоа во 2:43 часот се почувствува земјотрес во областа Риека, со епицентар во областа Платак, јавуваат од Н1. Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар објави дека земјотресот бил на два степени според Рихтеровата скала и дека епицентарот бил на 15 километри северо-источно од Риека.