ЗанимливостиМагазин

Познатата Бијонсе има НОВА РАБОТА, произведува „стотици тегли мед“

Познатата Бијонсе има НОВА РАБОТА, произведува „стотици тегли мед“ - Работник
65views

Светската ѕвезда Бијонсе, попозната меѓу своите обожаватели под прекарот „Кралица Б“, откри дека на својот имот има две големи кошници, од кои произведува „стотици тегли мед годишно“ за приватни потреби.

Започнала со пчеларството поради своите ќерки Блу Ајви (8) и Руми (3), на кои медот им помага да ги надминат силните симптоми на алергија.

„Знам дека звучи малку чудно, но имам два сандука за пчели. И тие го прават тоа. Ги имам на имотот некое време. Имам околу 80.000 пчели и правиме стотици тегли мед годишно. Почнав со пчеларството затоа што моите ќерки, Блу и Руми, имаат страшни алергии, а медот има безброј лековити својства “, рече пејачката.

Пчеларството не е единствениот деловен потфат на оваа голема ѕвезда. Таа има целосна сопственост на нејзината музика, филмови и моден бренд Ајви Парк.

„За мене е важно поседување филмови, линии за облека и музика. Вашите песни, вашиот имиџ и начинот на деловно работење не мора да се создаваат од комерцијална или машка гледна точка. Можете сами да одлучите како изгледа успехот. Да се ​​биде број еден не значи подобар квалитет. И комерцијалниот успех сигурно не гарантира инфлуенца “, објаснува Бијонсе, зборувајќи за важноста на сопственоста на бизнисот.

Извор: bizlife.rs