- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Помали трговски објекти од Куманово почнаа да работат со скратено работно време

Помали трговски објекти - Работник
187views

Дуќани, бутици, цвеќари во Куманово од денеска почнаа да работат со скратено работно време, откако се намалија рестрикциите во движењето.

Сопствениците на трговските објекти претпазливо го најавија почетокот на работата на социјалните мрежи.  Најголем дел од нив ќе работат со скратено работно време од 11 до 15 часот, додека во сабота ќе работат од 11 до 13 часот, согласно препораките на Владата.

Повеќе прочитајте на либертас.мк

Advertisement
Advertisement