- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Поранешните вработени на „Охис“ повторно на протест

Поранешните вработени на „Охис“ - Работник
249views

Поранешните вработени од „Охис“ денеска повторно излегоа на протест и побараа исплата на заостанатите плати. Протестот почна утринава од пред Сојузот на синдикати на Македонија, продолжи пред Собранието и Министерството за правда, а заврши пред Владата. Револтираните вработени порачаа дека нема повеќе да ја трпат незаинтересираноста на Владата за нивниот проблем. Гневни се бидејќи никој ниту ги прима на разговор, ниту пак прави чекори за да им помогне. Сите имаат извршни решенија за исплата на платите, објави Алфа.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement