- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Порталб.мк: Економски успеси и промашувања во 2019 година

Економски успеси - Работник
346views

Некои вложуваа во нови капацитети, други ги прошируваа постоечките, но дел од компаниите се бореа за опстанок во економската 2019 година. Дел од бизнисмените и економистите што ги анкетираше “Порталб“ ги рангираат успесите и неуспесите во годината што измина на економски план, заедно со проблемите и препораките за нивно решавање, пишува Радио МОФ.

Економски успеси – Работник

Целосниот текст прочитајте го тука