- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Премиерот Заев на деловен појадок со претседателката на ССК

Премиерот Заев на деловен појадок со претседателката на ССК - Работник
286views

Решавање на сивата економија, скриените давачки и дигитализација на институциите побараа бизнисмените од Владата.

На традиционалниот деловен појадок доставија 80 барања. Очекуваат до крајот на годинава да бидат исполнети.

Advertisement

-Она кое најмногу им претставува потешкотии на компаниите се парафискланите давачки односно скриените давачки кои не само за фирмите, туку и за граѓаните претставуваат секојдневно оптеретување кои не се толку многу видливи обврски како сите оние останати обврски коишто ги имаме како што се даночните, вели Данела Арсовска, претседател на Сојузот на Стопански Комори, известува Канал 5.

Целиот тект можете да го прочитате тука

Advertisement

Advertisement