- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Прилепска фирма: За една недела ќе изработиме 2 милиони заштитни маски – бесплатно!

689views

Прилепската компанија ,,Кули”, чија основна дејност е изработка на конфекциски производи, почна со изработка на бесплатни заштитни маски, поради состојбата со коронавирусот. Менаџерот на прилепската компанија, Александар Мариновски, во изјава за „Слободен печат“ тврди дека за една недела, доколку на апелот се приклучат сите текстилни фирми во Македонија, би можеле да изработат два милиони заштитни маски, пишува Слободен Печат.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement