- Advertisement -
Занимливости

Продолжуваат да погодуваат: Симпсонови предвиделе дека нафтата ќе падне на 0 долари

222views

Анимираната американска тв серија „Симпсонови“ е позната по својата извонредна способност да предвидат големи светски настани, од изборот на американскиот претседател Доналд Трамп, кризата со ебола, а сега и цените на нафтата.

Уште едно предвидување се испостави дека е точно. Симпсонови „предвидоа“ дека цената на нафтата ќе падне на 0 долари за барел.

Advertisement

После предвидувањето дека Доналд Трамп ќе стане претседател на САД, или околу појавувањето на вирусот кој наликува на корона, последното во низата, дека нафтата ќе падне на нула долари, емитувано е во 31 сезона на популарната серија.

 

Advertisement

Извор: Лидер

Advertisement