- Advertisement -
МакедонијаСиндикат

Продолжуваат преговорите помеѓу МОН и СОНК

Продолжуваат преговорите помеѓу МОН и СОНК - Работник
502views

Министерството за образование и наука (МОН) и Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) ги продолжуваат преговорите за зголемување на платите на наставниот кадар. Тие имале средба минатата недела, а ќе имаат и во наредните денови, но не е разговарано, како што рече ресорниот министер Арбер Адеми, за конкретен процент за покачување на платите, пишува Факултети.

Целосниот текст прочитајте го тука