ПравдаСветот на работникот

Протест на текстилните работници во Штип

   Време за читање помалку од минута

Пред капијата на поранешниот моден гигант „Астибо” во Штип се одржа протест на текстилните работнички со кој побараа подобри услови за работа и зголемување на минималната плата. Нивната реакција доаѓа откако Кластерот за текстил од Штип пред двесеттина дена  побараа зголемување на работното време за половина час, пишува ММС.

Целосниот текст прочитајте го тука