Работник од МНТ паднал од висина, со тешки повреди бил пренесен во болница

Несреќен случај бил регистриран од полицијата околу 13:30 часот во Македонскиот народен театар во Скопје.

Полицијата регистрирала несреќен случај околу 13:30 часот во Македонскиот народен театар.

„В.Ч.(35) од Скопје, вработен како светло-техничар, додека изведувал работни задачи, паднал од висина и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.