- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Работник со тешки повреди во Скопје

Работник со тешки повреди во Скопје - Работник
377views

Во 14.29 часот во СВР Скопје било пријвено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје со тешки телесни повреди бил донесен повреден 55-годишниот Љ.А. од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал градежни работи на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и трудов инспектор.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Курир