- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Работните места ќе бидат една од темите на самитот Македонија 2025

Работните места ќе бидат една од темите - Работник
301views

Иднината на работните места и справувањето со загадувањето на воздухот ќе бидат централни теми на годинашниот самит на Македонија 2025, како што најави главната извршна директорка на организацијата, Никица Мојсоска Блажевски, на синоќешната средба со новинарите во винарницата „Шато Сопот“. Самитот ќе се одржи во хотел Мериот од 13 до 15 ноември, пишува Нова Македонија.

Целосниот текст прочитајте го тука