- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Регулаторна ги објави новите цени на горивата, ќе има поскапување

Регулаторна ги објави новите цени на горивата - Работник
264views

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека од вечерва на полноќ имаме мало зголемување на цените на горивата.

Во согласност со методологијата за пресметка на цените на горивата, од вечерва на полноќ цените на горивата се намалуваат во просек за 0.17%, пишува Курир.

Advertisement

Целосниот текст можете да го прочитате тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement