Занимливости

Роби Вилијамс стана веган

Роби Вилијамс стана веган-Работник
199views

Роби Вилијамс објави дека започнал со диета базирана на растенија со цел да се опорави од болеста што го спречила да ја заврши турнејата оваа година.

Во својот блог на своите фанови им се извини за неговото отсуство во последната половина од својата турнеја, Вилијамс рече: „Сега сум веган, вежбам пилатес секој ден, вежбам јога секој ден“.

Многу познати личности се обидоа да се подобрат здравјето, а се чини дека неговиот нов режим на исхрана му овозможил успешно да се опорави од својата болест. Музичарот не откри од што страдаше ова лето.