- Advertisement -
Правда

Роднини на починат пациент нападнале здравствени работници

Роднини на починат пациент нападнале здравствени работници - Работник
194views

Нов инцидент на напад на персонал во болницата “8 Септември” се случил во текот на минатата ноќ. Роднини на починат пациент ги нападнале медицинските лица а интервенирала и полицијата.

Дел од вработените во одделот за интензивна нега во болницата,  утринава протестирале пред канцеларијата на директорот, Христијан Костов, барајќи поголема заштита. Костов во 12.30 во изјава за медиумите се очекува да соопшти повеќе детали за инцидентот, објави Телма.

Advertisement

Целосниот текст можете да го прочитате тука

Advertisement
Advertisement