- Advertisement -
МагазинНаукаНовости

РУСКИОТ МОДУЛ НА МВС ИЗГОРЕ ВО АТМОСФЕРАТА, ЌЕ ГО ЗАМЕНИ „НАУКА“

РУСКИОТ МОДУЛ - Работник
1.23Kviews

Рускиот модул на Меѓународната вселенска станица се откачи вчера и изгоре во атмосферата. Американската вселенска агенција NASA соопшти дека елементите што не изгореле во атмосферата паднале во Тихиот Океан. Овој…

Текстот Рускиот модул на МВС изгоре во атмосферата, ќе го замени „Наука“ е превземен од USB.mk.