- Advertisement -
МакедонијаСиндикат

СГИП: Разочарани сме што домашни компании нема да учествуваат во изградбата на новиот Клинички

СГИП: Разочарани сме што домашни компании - Работник
310views

Синдикатот за градежништво, индустрија и проектирање (СГИП) реагира што македонските компании се елиминирани од учеството на тендерот за изградба на новиот Клинички центар што Владата најави дека ќе се гради на локација во Скопје.

Заменик претседателот на СГИП, Иван Пешевски на денешната прес-конференција оцени дека Владата секогаш им дава приоритет на странските компании и оти причината поради која домашните компании се изоставени се условите за учество на тендерот кои се неприфатливи, објави Сител.

Целосниот текст прочитајте го тука