- Advertisement -
ПравдаСветСветот на работникот

Се урнал кран и паднал над работници: Камерите ја снимиле страшната несреќа на бродоградилиштето, настрадале 11 луѓе

309views

Голем кран се урнал при тест за оптоварување на државното бродоградилиште во градот Вишакхапатнаму на југот на Индија, а притоа животот го загубиле најмалку 11 работници.

Телевизиската снимка прикажала како новиот кран со сета сила удрил на земјата на државното бродоградилиште во тој пристанишен град.

Advertisement

Надлежните органи соопштиле дека кранот се урнал на работниците кои работеле и биле во негова близина.

 

Advertisement
Advertisement

Петмина работници биле хоспитализирани со повреди.

Истрагата за несреќата е во тек.

 

Advertisement