- Advertisement -
ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

Синдикат на вработените во полицијата: Обвинителството да поведе постапка против одговорните во МВР

Синдикат на вработените - Работник
293views

Раководството на Синдитот на вработените во полицијата на Србија денеска упатил барање до Обвинителството да се отвори истрага против одговорните лица во Министерството за внатрешни работи за евентуалната злоупотреба на службената должност.