- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Сметководители заболени од Ковид-19, фелата бара итни мерки за заштита од Владата

Сметководители - Работник
314views

Со Ковид-19 се заразени и сметководители, поради што бараме состојбата итно да се разгледа и ако е можно да се донесат дополнителни мерки за заштита на фелата, соопшти денеска Институтот на сметководители.

Институтот во барањето, кое е испратено до Владата и до Министерството за финансии, нагласува дека сметководителите не се опфатени со владините мерки, а во Законот за вршење сметководствени работи не се предвидени услови за работа во вонредна состојба, пишува Iportal.

Advertisement

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement