- Advertisement -
МакедонијаСиндикат

СОБ бара оставка од министерката Шеќеринска

СОБ бара оставка од министерката Шеќеринска - Работник
470views

Синдикатот за одбрана и безбедност и и независниот синдикат на професионалните војници поради лошите услови за работа побараа метлата во владиниот состав да ја опфати и министерката за одбрана Радмила Шеќеринска.

Обвинуваат дека со години работат во очајни услови, ниски плати и неисплатени придонеси. Бараат зголемување од 10 отсто во министерството и во АРМ, известува 24 вести.

Advertisement

Изјавата можете да ја погледнете тука

Advertisement
Advertisement