- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Средба на Анѓушев и директорот на Европската Банка за обнова и развој

Средба на Анѓушев и директорот - Работник
235views

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев оствари средба новоименуваниот директор на канцеларијата на Европската банка за обнова и развој во Скопје, Анди Аранитаси, кој ќе ја преземе функцијата од досегашната директорка Анка Јоана Јонеску на 1 септември 2019 година, објави Плусинфо.

Целосниот текст можете да го прочитате тука

Advertisement

Advertisement