- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Стоматолошката комора ќе се изјасни дали ќе го крои моделот на плаќање на стоматолозите, откако ќе биде информирана од министерот Филипче

Стоматолошката комора - Работник
342views

Стоматолошката комора на Македонија чека официјална информација по вчерашната средба меѓу министерот за здравство, Венко Филипче и едно од Здруженијата на приватни стоматолози – Здружението на приватни здравствени стоматолошки установи и приватни доктори по дентална медицина, на која најавениот протест на 6. ноември беше ставен во мирување, пишува Инфоплус.

Целосниот текст прочитајте го тука