ЕкономијаМакедонија

Стопанственици од Комората на Северозападна Македонија на средба со министерот Бесими

Стопанственици од Комората на Северозападна Македонија - Работник
48views

Стопанската комора на Северозападна Македонија на денешната средба со министерот за финансии Фатмир Бесими изразила подготвеност за активна улога во процесот на предлагање закони и регулативи кои директно влијаат на деловните субјекти.

На средбата, како што соопштија попладнево од Комората, ја претставиле Платформата за економски развој, а од страна на министерот бил презентиран четвртиот пакет мерки што вчера го усвои Владата на седница.

Повеќе прочитајте на ТВ 21